footer-logo

Büyükdere Cd No:16 Gümülcineli Apt

Şişli / İstanbul

Çalışma Saatleri: 09:00 - 19:00

[email protected]

PROTEZ SAÇ

Saç kaybı problemi yaşıyorsanız artık bunu bir kader olarak görmek zorunda değilsiniz. Günümüzde en yeni teknolojilerle hazırlanan protez saç uygulaması sayesinde seyrek saç görünümü tamamen ortadan kaldırılabiliyor. Üstelik dışarıdan bakıldığında saçlarda protez olduğunun anlaşılması mümkün olmuyor. Bu sayede hem kadınlar hem de erkekler gönül rahatlığı ile çıkmayan protez saç işleminden faydalanabiliyor.

Protez Saç Nedir?

Son yıllarda protez saç nedir sorusunun yanıtın arayanların sayısı bir hayli arttı. Saçsızlık problemi yaşayanlar için harika bir seçenek olan bu uygulama ile kafa derisindeki saçsız alanın doğal görünümlü saçlarla kapatılması sağlanıyor. Kişiye özel olarak hazırlanan protez saçlarda ölçülendirme de dikkatli bir şekilde yapılıyor. Bu sayede % 100 doğal görünümün yakalanması da sağlanabiliyor. Protez saçların hazırlanması birkaç aşamada mümkün olabiliyor ve buna bağlı olarak da protez saç fiyatları değişkenlik gösterebiliyor. Ancak genel olarak bakıldığında sanıldığı kadar yüksek bir bütçe ayırmadan da herkesin protez saç işleminden faydalanmasının mümkün olduğunu söyleyebiliriz.

İşlemle ilgili en sık merak edilen unsurlardan biri de doğallık konusudur. % 100 insan saçı dokusundan geliştiriliyor olması, doğal görünüm noktasında da beklentilerin karşılanmasını sağlıyor. İnce ve gayet hassas olan protez saç malzemeleri, kafa derisinde terleme gibi çeşitli sıkıntılara neden olmuyor. Özellikle de nanoteknolojik protez saç tercih edildiğinde çok daha konforlu bir kullanım şansı sunduğunu açıkça ifade edebiliriz.

Nanoteknoloji Protez Saç Nedir?

Hem su hem de hava ile teması kesmeyen nanoteknolojik protez saç uygulamasıyla elde edilen protezler daha fazla talep görüyor. Nedeni ise klasik tip protez saçlara nazaran daha konforlu ve daha işlevsel olmasıdır. Bununla birlikte nano teknoloji protez saç daha uzun bir kullanım ömrü de sunabiliyor. Bu teknolojiyle hazırlanan protez saçları kullanan kişiler kendi saçlarından herhangi bir fark yokmuş gibi hissettiklerini dile getiriyor. Nano teknoloji ile bu protezlerin geliştirilmesi, dermatologların çalışmasının bir ürünüdür. Daha gelişmiş bir teknolojiyle geliştirilmesi daha güvenli bir biçimde kullanılmasını da beraberinde getiriyor.

Nano teknolojik saç protezlerinin büyük bir ilgi görmesinin nedenlerinden biri de bakım periyodu aralığının daha uzun olmasıdır. Sıklıkla bakım yapmaya gerek olmaması, konforlu kullanım noktasında da bu yöntemin ön plana çıkmasını sağlıyor. Bu protez saçlarla denize, havuza, saunaya, hamama gidilebilir. Hatta yüksek yoğunluklu antrenmanlara bile katılmak mümkündür. Yaşam konforunda hiçbir kısıtlama ile karşılaşmadan protez saç kullanmak isteyenler için en ideal seçeneklerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Protez Saç Ne Kadar Dayanır & Ömrü Ne Kadar?

Akıllara elen sorulardan biri de protez saç ne kadar dayanır şeklinde oluyor. Hangi firmanın tercih edildiği ve hangi kalitede malzemelerin kullanıldığına bağlı olarak bu sorunun yanıtı değişebilir. Ancak en iyi protez saç yöntemleri ve malzemeleri kullanıldığında 2 yıla kadar uzayabilen bir kullanım ömrüyle karşılaşmak mümkün oluyor. Sıkı atılan düğümler sayesinde estetik açıdan yaşanan kaygılar ortadan kalkıyor ve natürel bir görünüm de elde edilebiliyor. Kullanım ömrü daha kısa olan protez saçlar da bulunuyor. Özellikle bakımın ihmal edilmemesi ve kullanıcının uyarıları dikkate alması durumunda kullanım ömründen de maksimum seviyede istifade edilebilir.

Çıkmayan protez saçlarda bakım neden önemli şeklinde bir soru akıllara gelebilir. Önemli çünkü bakım sayesinde saç derisi ve saç köklerinin formunu koruması sağlanıyor. Böylelikle protez saçlarda bir kayıp meydana gelmiyor ve kullanım ömrü kısalmıyor. Peki, kullanım ömrü tamamlandığında ne olacak? Beklemeye hiç gerek olmadığı için kısa zamanda yeniden protez saçların hazırlanması ve uygulanması sağlanabiliyor. Böylelikle kişinin yeniden saçsızlık sorunu ile karşı karşıya kalması da engelleniyor.

Protez Saç Nasıl Yapılır & Ham Maddesi Nedir?

Öncelikle protez saç nasıl yapılır sorusunun yanıtına geçmeden önce bu saçların % 100 insan saçından elde edildiğini belirtmeliyiz. Yani hammaddesi insan saçıdır ve tamamen doğal bir görünüm sunması da bundan kaynaklanır. Üretimi ise toplamda 3 aşamadan oluşuyor. Her bir aşama bir diğer kadar önemlidir ve hem dikkat hem de titizlik gerektirir.

İlk aşamada protez saçın temeli oluşturuluyor ve bunun için de çeşitli analizler, ölçümlemeler gerçekleştiriliyor. Ölçümleme yapılırken kişinin yüz şekli de dikkate alınıyor. Kesinlikle hiçbir hata yapılmaması gereken aşamalardan biridir.

İkinci aşama ise uygulama aşamasıdır ve büyük bir özenle hazırlanan protez saçlar kişinin saç derisine yerleştirilir.

Üçüncü ve son aşama ise tasarım aşamasıdır. Saçın nasıl tasarlanacağı konusunda kişinin kendi görüşleri de alınır. Protez saçlar şekillendirilir ve sabitlenir. Ardından saça kişinin istediği şekil verilerek gün içerisinde bu şeklin kullanılması mümkün olur.

Protez Saç Nasıl Kullanılır?

Pek çok kişi saçsızlık sorunundan kurtulmak istiyor ancak protez saç nasıl kullanılır konusunda fikir sahibi olmadığından bu uygulamadan uzak kalıyor. Oysa protez saç kullanımı gayet kolay ve konforludur. Bu saçlara sanıldığı gibi günlük bakım yapılması asla gerekmiyor. Çünkü protez saç bakımı kaç günde bir yapılır sorusunun yanıtı 3 haftada 1 şeklindedir. Uygulamada kullanılan solüsyonlar ya da saçın kalitesi gibi çeşitli hususlara bağlı olarak bu periyot değişebilir. İşlemin gerçekleştirilmesinin ardından bakım periyotları ile ilgili bilgiler de kişiye iletiliyor.

Protez Saçın Faydaları ve Kolaylıkları?

Genel olarak protez saçın sağladığı kazanımlara şu örnekler verilebilir:

 • Hem kadın hem de erkekler için protez saç modelleri oldukça geniş bir seçenek yelpazesi sunar.
 • Son derece kolay olan protez saç bakımı için uzun uğraşlar vermek gerekmez. Bakım periyotları uzundur.
 • Bakım zamanında protez saç bakım ürünleri kolaylıkla erişilebilen ürünlerdir ve kullanımı da gayet basittir.
 • Bu uygulama kişinin özgüvenini artırır.
 • Yepyeni bir imaj elde edilebilir.
 • Kişinin daha genç görünmesini sağlar.
 • Doğal saçlardan asla ayırt edilemez ve dışarıdan bakıldığında saçların protez olduğu anlaşılamaz.
 • Protez saçlarla denize, havuza girilebilir, her türlü aktivite yapılabilir.
 • Protez saçların uygulanması için hiçbir cerrahi müdahaleye gerek duyulmaz.
 • Kaşıntı ve tahriş yapmaz, gayet rahat kullanılabilir.
 • Kullanım ömrü dolduğunda yeni bir kadın ya da erkek takma saç modelinin hazırlanması mümkündür.

Protez Saç Kalıcı mı Geçici mi?

Öncelikle saç ekimi ile protez saç kadın uygulaması ya da protez saç erkek uygulaması birbirinden farklıdır. Protez saçların düzenli aralıklarla çıkarılması gerekiyor. Bu sayede olası bir kaşıntı ya da tahriş gibi sorunların da önüne geçilebilir. Dolayısıyla işlemin ömür boyu kalıcı olduğu söylenemez. Elbette bu saçlar ömür boyunca kullanılabilir ancak her bir protez saçın kullanım ömrü tamamlandığında çıkarılması ve yeniden yapılması gerekir. Bununla birlikte protez saçların bakıma da ihtiyacının olduğunu göz ardı etmemek gerekir.

Protez Saç Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Kişiye özel olarak tasarlanan ve hazırlanan saç protezi için bir süre beklemek gerekir. Ölçüler alındıktan sonra hazırlanması 2 ayı bulabilir. Hazırlanmasının ardından yapıştırma saç uygulamasının 30 dakika ile 60 dakikada tamamlandığını söyleyebiliriz. Bu nedenle protez saç uygulaması aynı gün tamamlanan bir işlemdir.

Protez Saç Kimlere Uygulanır?

 • 12 yaş üzerinde olan kişilere
 • Kemoterapi gibi çeşitli tedaviler nedeniyle saçlarını kaybetmiş olan kişilere
 • Saç kıran gibi hastalıklar nedeniyle saç kaybı yaşayan kişilere
 • Yaralanma ya da yanık gibi nedenlerle saçlarını kaybetmiş kişilere
Siz de bizimle irtibata geçerek yapıştırma saç fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

YENİ HAYATINIZA
HAZIR MISINIZ?

Uzmanlarımız, sorununuzu en hızlı şekilde çözüme ulaştırmak için sizi bekliyor.

KVKK Açık Rıza Onay Metni'ni okudum ve kabul ediyorum.
Tarafıma reklam ve bilgi amaçlı SMS ve E-mail ile ticari ileti göndermesine izin veriyorum.