footer-logo

Büyükdere Cd No:16 Gümülcineli Apt

Şişli / İstanbul

Çalışma Saatleri: 09:00 - 19:00

[email protected]

ALOPESİ - SAÇ KIRAN

Halk arasında saç kıran olarak bilinir. Saç kıran, saç, sakal bölgesi, kaş ve diğer vücut kıllarında yaşanan dökülmeleri ifade eder.

Son derece önemli bir sorun olduğundan nasıl çözümlendiği de önemlidir. Alopesi sorunu olan kişiler, tıbbi destek alarak aynı zamanda bunu medikal yöntemler ile de ortadan kaldırmaya çalışmaktadır.

Saçkıran Neden Olur?

Saçkıran, vücudun bağışıklk sisteminin kendi hücrelerini yabancı bir hücre olarak alglaması sonucunda oluşur. Hastalığın tam olarak nedeni budur. Saçkıran ile birlikte vücut kendi kendine vücut için salıklı olan hücreler ile savaşmaya başlar. Bu durumun sonunda ise saç kıran sonucu olarak vücuttaki tüm kılları kaplamak üzere dökülmeler meydana gelir.

Alopesi çeşitleri neler?

Alopesi totalis; kafa derisi üzerinde saçların neredeyse tamamı bu hastalık sebebi ile dökülebilir. Yüz kısmında da kıllarda, kaş, sakal ve kirpiklerde dökülme olabilir. Sadece kafa bölgesinde olan bu dökülmeler için bir çeşit diyebiliriz. Bu dökülmede vücudun diğer bölgelerinde dökülme olmaz ve sadece kafa kısmında yaşanan kıl dökülmeleridir.

Alopesi universalis ise vücuttaki tüm kıl köklerinde yaşanan dökülmedir. Vücutta olan kıl dökülmeleri, en az rastlanan hastalık türü olarak gösterilir. Bu hastalık saç dışında vücudun tamamında kılların dökülmesine neden olduğundan son derece yıkıcı bir durumdur. Ünlü İtalyan Hakem Pierluigi Collina da bu hastalığa yakalanmış olan kişiler arasındadır.


Saçkıran için çözüm nedir?

Bu hastalıkta losyon ya da saç bakmı işe yaramaz. Alopesi hastalarında, saç bakımı ya da losyon kullanımı yetersizdir. En etkili çözüm protez saç uygulamaları olmaktadır. Uygulanan protez saç, deniz ve havuz gibi etkinlikleri de kısıtlamaz. Günlük hayatı normal şekilde yaşayabilirsiniz.
NeoHair Protez sa merkezi ile iletişime geçerek siz de talepleriniz için bilgi alabilirsiniz.

YENİ HAYATINIZA
HAZIR MISINIZ?

Uzmanlarımız, sorununuzu en hızlı şekilde çözüme ulaştırmak için sizi bekliyor.

KVKK Açık Rıza Onay Metni'ni okudum ve kabul ediyorum.
Tarafıma reklam ve bilgi amaçlı SMS ve E-mail ile ticari ileti göndermesine izin veriyorum.