footer-logo

Büyükdere Cd No:16 Gümülcineli Apt

Şişli / İstanbul

Çalışma Saatleri: 09:00 - 19:00

[email protected]

PROTEZ SAÇ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Saç kaybı problemi, psikolojik açıdan özgüven sorunları gibi pek çok sorunu da beraberinde getiriyor. Bu problemi ortadan kaldırmak için uygulanan metotlar arasında protez saç da bulunuyor. Elbette protez saç ömrü 2 yılı bulabiliyor ve bu saçlarla birlikte her türlü günlük aktiviteye katılmak da mümkün oluyor. Denize ve havuza girilebiliyor, spor aktivitelerinden uzak kalmak gerekmiyor. Protez saç uygulamasının hem kadınlar hem de erkekler tarafından rahatlıkla tercih edilebildiğini belirtmeliyiz. Eğer siz de saç kaybı ya da saç seyrelmesi sorunundan kurtulmak isterseniz protez saçlarla ilgili merak edilenlere hemen göz atabilirsiniz.

Protez Saç Kendi Derinizden Hiçbir Farkı Yok!

Bu işlemden faydalanmak isteyenler protez saç zararları olan bir uygulamamı şeklinde endişeler yaşayabiliyor. Öncelikle protez saçların % 100 insan saçı kullanılarak hazırlandığını belirtmek gerekir. Uygulamada kullanılan malzemelerin tamamı medikal ve doğaldır. Bu yönüyle de herhangi bir endişe yaşanmadan tercih edilen işlemlerden biridir. Özel medikal bantlar ile deriye sabitlenir, cilt için bir risk içermez. Hatta protez saçların kendi derinizden büyük bir farkının olmadığını da açıkça ifade edebiliriz. Doğallığı açısından gönül rahatlığı ile tercih edilebilen bir yöntemdir. Kafa derisinin sadece bir bölümünde de saç kaybı meydana gelebiliyor. Bu gibi durumlarda da protez saç uygulamasının tercih edilebildiğini söyleyebiliriz. Bu konuda daha fazla bilgi almak için bizimle irtibata geçebilir ve protez saça dair sorularınızı yanıtlamamızı sağlayabilirsiniz.

Protez Saç Aşamaları

Kadın ve erkekler için protez saç modelleri belirli aşamalarla hazırlanıyor. Bu aşamaların her biri önemlidir çünkü sonucun mükemmel olması istenir. Tüm aşamaların tamamlanması ile birlikte saçsızlık probleminin ortadan kalkması da mümkün olacaktır.

Protez saç uygulamasının ilk aşaması, titizlikle tamamlanmalıdır. Bu aşamada bazı analizler yapılır ve aynı zamanda ölçümleme gerçekleştirilir. Ölçümleme ile protez saçların nasıl görüneceği de belirlenir. Elbette bu aşamada yapılan tasarım, kişinin yüz hatları da dikkate alınarak gerçekleştirilir. Bu sayede sonucun da kişinin istediği gibi olması sağlanır.

İkinci aşamada ise özel olarak kişiye göre hazırlanan protez saç, deriye uygulanır. Saç derisine protez saç yerleştirilir ve sabitlenir. Son aşamada tasarım tamamlanır. Kişinin taleplerine bağlı olarak saç protezinin tasarımı yapılır yani protez saç şekillendirilir. Doğal bir görünüm elde edilir ve böylelikle kişinin protez saçları gönül rahatlığı ile kullanması da sağlanır.

Protez Saçın Ömrü

Protez saçlarla ilgili bilmeniz gereken unsurlardan biri de protez saç ne kadar dayanır sorusunun yanıtıdır. Hangi merkezin tercih edildiği, protez saçların üretiminde kullanılan malzemelerin kalitesi gibi hususlara bağlı olarak bu saçların kullanım ömrü değişebiliyor. Bununla birlikte kişinin protez saçların bakımını ihmal edip etmediği de kullanım ömrü üzerinde etkili olan hususlardan biridir. Genel olarak protez saçlardan faydalanmak isteyenlere bir fikir vermesi için kullanım ömrünün 1,5 yıl ile 2 yıl arasında olduğunu belirtebiliriz.

Ayrıca protez saç ömrü bittikten sonra yenilenebilir. Yani kişinin protez saçların çıkarılmasının hemen ardından yeniden hazırlanan protez saçların uygulanmasını sağlama imkanı bulunuyor. Bu imkan, protez saçların kullanım ömrünün çok da önemli olmadığının göstergelerinden biridir. Mevcut protezler çıkarıldıktan sonra yeni protez saçlar hazırlanabilir ve hemen uygulama aşamasına geçilebilir. Böylelikle kişinin saçsızlık görünümüne bir süre daha katlanmasına da gerek kalmaz.

Saç Protezi Doğal Saç mı?

Elbette protez saç çeşitleri tamamen doğal saçtan hazırlanıyor. Uygulama sonrasında % 100 doğal bir görünüm elde edilmesi de gerçek insan saçının kullanılmasından kaynaklanıyor. Yapay saç tellerinin kullanılması durumunda zaten natürel bir görünüm elde edilmesi mümkün olmayacaktır.

Protez Saçın Zararları Var mıdır?

Halk arasında protez saç uygulamasıyla ilgili bazı yanlış inanışlar da olabiliyor. Bunlardan biri de protez saçın zararlı olduğu yönünde ki bu bilgi asla gerçeği yansıtmıyor. Elbette protez saçların herhangi bir zararı bulunmuyor. Bu işlemde kullanılan yapıştırıcı materyal de pek çok dermatolojik testten geçirilmiş olduğundan cilde zarar vermesi de mümkün olmaz. Aynı zamanda Bu saçlar, derinin oksijen ile olan temasını kesmiyor. Cildin oksijenle temasının kesilmesinden kaynaklanabilen sorunların yaşanması da mümkün olmuyor. Tahriş ya da kızarıklık gibi çeşitli sorunların yaşanmadığını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Protez saçların doğal saçlara ya da deriye herhangi bir zararının olması mümkün değildir. Özellikle profesyonel bir ekip tarafından uygulanması durumunda bir sorunla karşılaşılması ihtimali de ortadan kalkıyor. Güvenle saçsızlık sorunundan kurtulmak için tercihinizi protez saç uygulamasından yana yapabileceğinizi belirtmek isteriz.

Protez Saç Kimler Tarafından Uygulanır?

Protez saç uygulaması kesinlikle bu alanda deneyimli ve bilgi sahibi olan merkezler tarafından uygulanmalıdır. Daha önce de değindiğimiz gibi protez saçların kişiye herhangi bir zararı olmaz. Ancak bir zararla karşılaşılmaması ve protez saçların sunduğu avantajlardan maksimum düzeyde istifade edilebilmesi için sadece güvenilir ve profesyonel olan protez saç merkezlerinin tercih edilmesi gerektiğini de unutmamalısınız.

Protez Saç NeoHair Farkı

Neo Hair olarak son derece rahat ve uzun süreli kullanılabilen saç protezleri uyguluyoruz. Protez saç uygulamasından rahatlıkla faydalanmak isteyenler üst düzey kalitede materyaller ile protez saç hazırlanması ve uygulanması hizmetlerimizden faydalanabilir. Hem kadınlar hem de erkekler için protez saç hizmeti sunuyoruz. Bununla birlikte nanoteknolojik protez saç sistemi, Türkiye’de sadece Neo Hair tarafından uygulanıyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde son derece popüler olan nanoteknolojik protez saç uygulamasından faydalanmak için rotanızı yurt dışına çevirmeniz gerekmez. Ülkemizde de Neo Hair Protez Saç Merkezi’ni tercih edenler en yeni teknolojilerle hazırlanan protez saçlara kolaylıkla sahip olabiliyor. Bizimle irtibata geçmeniz durumunda protez saça dair tüm sorularınızı rahatlıkla iletebilir ve uygulamadan faydalanabilirsiniz.

YENİ HAYATINIZA
HAZIR MISINIZ?

Uzmanlarımız, sorununuzu en hızlı şekilde çözüme ulaştırmak için sizi bekliyor.

KVKK Açık Rıza Onay Metni'ni okudum ve kabul ediyorum.
Tarafıma reklam ve bilgi amaçlı SMS ve E-mail ile ticari ileti göndermesine izin veriyorum.